PD BEH

PPP-PH

3.PPP-PH 20.9.2009  Výsledky tu ►►

Už v poradí tretí PD Hamburg mame   za sebou. Počasie nám prialo i keď ráno bolo ešte trochu chladno
 podľa grafu meteo.sk o 8:00 bolo 8°C ale postupne sa otepľovalo a na obed o 12:00 bolo už 21°C.
 Jozef Števica po odbehnutí už svojich  klasických 20 km výborne zvládol úlohu brankára lietajúcich špongii, a
 obsluhy občerstvovačky.
 Pri pozeraní výsledkov som si všimol že prvých 13 bežcov v poradí a ešte posledný Štefan a samozrejme aj Evka S.
 je prihlásených na MMM- Košice , takže pre väčšinu z nás to bol dobrý test pred Košicami. Pre Jozefa Virčíka to
 bol vôbec jeho prvý maratón v živote. Pôvodne mal v pláne 30km ale bežalo sa mu dobre tak si  povedal že skúsi
 celý a spravil dobre v cieli bol spokojný s  maratónskou premiérou, a Košice už môže bežať v pohode s jednou
skúsenosťou za sebou.
Najväčšou  presnejšie najvyššou postavou bol zas Marián Kováč bol už aj na 2.PH majster Čerenian. O Mariánovi sme zistili že meria 000 ? skúste si tipnúť do knihy (okrem tých čo to vedia J.Š.) nie ale vyzvedať koľko meria najvyšší maratónec nášho okresu. Určite bude jeden z najvyšších aj na Košickom maratóne, asi by sme mohli vyhlásiť anketu o najvyššieho maratónca Slovensku a  stále usmiaty Marián by určite bol  kandidátom na titul.

2.PPP-PH 23.8.2009 čítajte viac na 42195.sk

1.PPP – PH  11.4. 2009 1. Prievidzký parkový pretek – Prievidzký Hamburg máme za sebou .

V piatok poobede sme spolu s Mirkom pracovali na premeraní úprave a čistení trasy.

V sobotu ráno som trocha nestíhal, 8:12 som letel ešte do Bojníc po čerstvú pramenitú  studenú vodu aby vydržala čím dlhšie v tom peknom slnečnom dni aký bol. 8:30 som už bol doma zavolal som Mirkovi aby dobehol že ideme a druhý Mirko Dobiaš už čakal u mňa. Mirko dobehol tiež s batohom vody takže vody bude dosť, naložili sme občerstvovačku ktorú som narýchlo večer vymyslel aj zmontoval a sadli do auta. Na parkovisku  už nás čakala dvojica  TIGA Levice. Vyložili sme veci a šli do parku.

V parku sme zbadali veľkú skupinu už kráčajúcich bežcov  po okruhu Trocha sme s Mirko  boli zaskočený dosť veľkou účasťou. Čakal som tak maximálne 8 až 10 bežcov a nakoniec nás bolo 19 . S cudziny mimo náš okres prišli k nám dve dvojice Kysucko - Žilinská Peter Gajdoš Alexander Simon . Tí sa ohlásili deň vopred ale, Gabriel Kováč Evka Saidlová Levicko- Tlmačská sa mi ozvali na mobil až keď už boli v Prievidzi a potrebovali sa dostať na miesto činu.

Chýba Ján Meszaroš, Jozef Bielik

Trocha sme zo štartom meškali zdržal nás aj foťak ktorý ostal v aute. Na fotení pred štartom nás bolo 17. Tesne pred štartom dobehol Janko Meszaroš. Vyštartovali sme, s cieľom bežať celý maratón vybehlo 6 bežcov, ostatný mali v pláne kratšie trasy. Začal som diktovať tempo na čele, spolu s Peťom Gajdošom ktorý chcel bežať maratón na 3:05 hneď sa k nám pridali Janko Meszaroš a Mirko Dobiáš a Jojo Števica. Po kilometri začalo byť tempo pre Janka pomalé tak šiel dopredu aj s Mirkom a Jojom ktorí časom zvoľnil a pridal sa k nám. Bežal som s nimy do 5.km a potom som sa vydal na stíhačku za vedúcou dvojicou ktorá chcela isť len 10km.Mal som čo robiť aby som ich dohnal , 10km sme mali za 40:05 oni skončili a ja som bežal voľnejším tempom ďalej. Chcel som aby ma dobehli ale vzdialenosť bola stále rovnaká tak som zas zrýchlil aby som ich dobehol o kolo. Keď už som ich dobehol prispôsobil som sa ich tempu a dobehol polmaratón kde bol pre mňa dnes cieľ. V cieli už operovala Marienka Kleinová spolu s ...... meno nevieme ale Lacko nám povie bol tam jeho syn a dával pozor na veci a občerstvovačku, za čo mu ďakujeme. Marienka nás prekvapila musíme jej poďakovať za kapustnicu ktorú navarila pre bežcov. V cieli už boli okrem mňa aj všetci čo bežali kratšie trate, Juraj Chrenko, Ján Meszaroš, František Krajči,  Mirko Dobiáš (najlepší junior na stredných tratiach a halový majster Slovenska 2009 dospelých na 1500m ) Jozef Zlocha  a tesne predo mnou Jojo Števica 20km.Na trati bol ešte Jozef Bielik ktorý akurat bežal cez park okolo golfu tak som ho stiahol aby si zabehol s nami.  Postupne dobiehali ostatný polmaratónci , Jozef Ištok , Jozef Virčík, Ladislav Brazáni a Ivan Sýkora.Na trati zostalo ešte 6 statočných z ktorých Štefan Ševčík to po 29 kolách zabalil na začiatku to asi tempo trocha prepálil a aj zvyšujúca teplota uberala na výkone. V tom čase som sa pridal k Petrovi a pomohol mu potiahnúť posledných päť kôl, a Peťo dobehol maratón presne tak jak chcel za 3:05 a je to celkom pekný základný rekord našej trati. Druhy to zabalil Gabo Kováč keď viac ako polovicu bežali ako trojka spolu s  Mirkom a Evkou ktorá im niekde okolo 30km nasadila trháka a nedala im už šancu, a stihla to ešte aj po 4 hodiny.Za Evkou dobehol Šaňo ktorý dosť dlho bežal pred touto trojkou a nakoniec aj Mirko. Poupratovali sme pobalili a na záver pár minút posedeli vonku  na golfiku.